GMTCNT AC Drive (AC Sürücü-İnvertör)

GMTCNT AC Drive (AC Sürücü-İnvertör) | 0533 597 58 70

AC motor hız kontrol sürücüleri, asenkron motorun istenilen hızda dönmesini sağlayan elektronik sürücü devreleridir. Endüstride hemen her motor AC sürücü (AC Drive) ile kontrol edilmektedir. Otomasyon sistemlerinde hız kontrolü gerektiren uygulamalarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bundan dolayı küçük, orta ve büyük güçlerde AC motor kontrolü için AC motor sürücüleri kullanılır. Büyük güçteki 3 fazlı asenkron motorların hızını değiştirmek için trifaze beslemeli AC sürücüler tercih edilirken; küçük ve orta güçteki asenkron motor hızı değişimi için monofaze beslemeli AC sürücüler tercih edilmektedir. AC hız kontrol sürücüleri, ayarlanabilir hız kontrolünün yanı sıra değişken frekanslı sürücüler faz, düşük ve aşırı voltaj koruması gibi korumalar sağlar. Ayrıca enerji tasarrufu, üretim kalitesinin yükselmesi gibi avantajlar getirmiştir.-GMTCNT AC Drive (AC Sürücü-İnvertör)-

Nasıl çalışır?

AC sürücüler (inverter) motor hızını motorun beslemesindeki giriş gerilimini ve frekansını değiştirerek motor hızını kontrol eder. Gerilim frekansı düştükçe motorun hızı da düşer tekrar frekans artırılınca motorun hızı da artar. Bu durumda motor hızı frekansla doğru orantıda değişir. AC motor sürücü, frekans sürücüsü (VFD) olarak da bilinmektedir.

GMTCNT; GAIN Serisi, MICNO Serisi ve GMD Serisi tek fazlı ve üç fazlı AC sürücüleri üretimini yapmaktadır. Han Endüstri, GMTCNT AC Sürücülerin satışını yapmaktadır. Bu cihazları genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

Monofaze Beslemeli GAIN 0.40kW~2.2kW Hız Kontrol Cihazı (AC Sürücü – İnvertör)

Trifaze Beslemeli GAIN 0.75 kW~3.7 kW Hız Kontrol Cihazı (AC Sürücü – İnvertör)

Monofaze Beslemeli MICNO 0.40 kW~2.2 kW Hız Kontrol Cihazı (AC Sürücü – İnvertör)

Trifaze Beslemeli MICNO 0.75 kW~630 kW Hız Kontrol Cihazı (AC Sürücü – İnvertör)

Monofaze Beslemeli GMD 0.40 kW~2.2 kW Hız Kontrol Cihazı (AC Sürücü – İnvertör)

Trifaze Beslemeli GMD 0.75 kW~15 kW Hız Kontrol Cihazı (AC Sürücü – İnvertör)

 

info@hanendustri.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın