Gösterilen sonuç sayısı: 6


Çeviriciler

Otomasyonun artışıyla birlikte, endüstriyel proses otomasyonunda kullanılan sıcaklık, basınç, seviye, akış, ağırlık ve hız gibi dijital ve analog sinyal değerlerini dönüştüren, izole eden ve izleyen cihazlara ihtiyaç vardır. Çeviriciler de kimyasal ya da fiziksel bir aktiviteyi, elektrik sinyaline çevirmek için tasarlanmış ekipmanlardır. Kullanım alanlarına göre çeşitli şekilde tasarlanmış pek çok sinyal çevirici donanım vardır. Yapılan işlerden nitelikli sonuçlar almak için mutlaka kaliteli çeviriciler kullanılmalıdır. Kaliteli cihazlar, güvenilir ve nitelikli işler ortaya çıkarma açısından fayda sağladığı gibi işlerin hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesine de katkı da bulunmaktadır.

Akım-gerilim çevirici (konvertör), elektrik enerjisinin kontrolünü sağlayan ve herhangi bir akım şeklindeki enerjiyi başka akım şekillerine çeviren aygıttır. Konvertör düşük seviyeli DC(Doğru Akım) gerilimleri yeterli akımı da sağlayacak şekilde istenilen seviyede DC veya AC(Alternatif Akım) gerilimlere dönüştürür.

Sıcaklık çevirici, termal enerjiyi dönüştürür. Temel prensibi, sıcaklığı ölçmek ve bilgiyi okunabilir forma dönüştürdükten sonra aktarmaktır. Sıcaklık transmitterleri en çok endüstri sektöründe kullanılırlar.

USB-RS485 çevirici, endüstriyel kullanım için üretilmiş, gömülü olarak yüksek akım, yıldırım koruması, ESD koruması gibi çeşitli korumalar içeren dönüştürücü kartıdır.

Han Endüstri; ENDA üretimi akım, gerilim, sıcaklık, USB-RS485 çeviri satışını yapmaktadır. Bu cihazları genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

ECCC411 Programlanabilir Akım Çevirici (Seçilebilir Akım Trafo veya Şönt Girişli)

ECVC411 Gerilim Çevirici (0-100V AC/DC ve 0-500V AC/DC Girişli)

ECTC-TR Sıcaklık Çevirici (Konfigüre Edilebilir T/C, RTD ve NTC Girişli)

CA02 Konfigürasyon Adaptörü (ECTC-TR Çeviriciler İçin USB)

ECON-485 USB / RS 485 Dönüştürücü ( ENDA MODBUS STUDİO Programı İçin )

Hemen Arayın