Gösterilen sonuç sayısı: 11


Zaman Röleleri

Zaman röleleri, gerçek zamanı baz alan ve üzerinde ayarlanan zamanı baz alarak kontak çıkışı veren elektromekanik bir cihazdır. Analog ve dijital olmak üzere iki çeşittir ve günlük ve haftalık zaman dilimlerine göre programlanabilmektedirler. Coğrafi konuma göre zamanlama kontrolü yapabilen astronomik zaman röleleri de kurulu olduğu konuma göre zamanlama da hassasiyet sağlamaktadır.

Analog zaman rölesi bir potansiyometre veya döner bir kadran yardımıyla ayarlanır. Analog zaman rölesinin kullanımı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, kadranı belirli bir saate ayarlamaktır.

Mekanik zaman röleleri üzerindeki her bir çentik 15 dakikalık zamanı gösterir. Çalıştırmak istenen zaman ile çalışmanın biteceği zaman böylece ayarlanabilir. Güncel yerel saat tanımlandıktan sonra ayarlama yapılabilir. Daire şeklindeki çentikler ok yönünde çevrilerek küçük ok göstergesi çalışmanın başlaması istenen saate ayarlanır. Bitiş saati ayarlanacaksa çalışma saati ile bitiş saati arasındaki tüm çentikler aşağıya indirilmelidir. Böylece zaman rölesi sadece o çentiklerin aşağıda olduğu zaman aralığında çalışacak, durması gereken zamanda ise çentiğe takılarak çalışmasını tamamlayacaktır.

Dijital zaman rölesi dijital ekranlıdır ve üzerindeki tuşlar veya LCD ekran üzerinden programlanabilir. Bu nedenle, analog olanlardan daha fazla seçenek sunarlar ve birçok farklı durumu kontrol edebilirler. Dijital modeller ile çok daha hassas zaman ayarı yapılabilir. Pahalıdır ve boyut olarak daha geniştir. Şifre koruması girilebilir.

Dijital zaman röleleri, mekanik zaman rölelerine göre daha profesyonel kullanım sunan saatlerdir. 1 saniyeye kadar hassas ayarlar yapılabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte dijital zaman röleleri farklı işlevlere sahip birkaç modele ayrılır. Bu dijital zaman rölesi modelleri farklı alanlarda kullanılmak üzere birden fazla zaman rölesi kullanım zorunluluğunu ortadan kaldırır. Tek bir dijital zaman rölesi içerisinde birden fazla çıkış özelliği bulunduğundan her bir çıkış farklı saatlere programlanabilir. Böylece hem maliyet avantajı hem de yer tasarrufu sağlanır.

Han Endüstri, ENDA Zaman Rölesi satışını yapmaktadır. Bu cihazları genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

EM4401 Hafızalı Zaman Rölesi (48x48 mm Ebatlı, LCD Ekranlı, PNP / NPN Sensör Girişli )

ETM2432 Aşağı Yönde Sayan Zaman Rölesi (77x35 mm Ebatlı, Ön Panelden Start-Stop İmkanı)

EM7701 Hafızalı Zaman Rölesi (72x72 mm Ebatlı, LCD Ekranlı, PNP / NPN Sensör Girişli)

ATM9321 Kolay Kullanımlı Zaman Rölesi (96x96 mm Ebatlı, Dijital Göstergeli Analog Ayarlı)

ATP4  Fonksiyonel Zaman Rölesi (48x48 mm Ebatlı, Harici Start-Reset-Gate Girişli, 2 Röle Çıkışlı, Pinli Soket veya Klemensli)

ATSP4 Analog Fonksiyonel Zaman Rölesi (48x48 mm Ebatlı)

ATP02 Çok Fonksiyonlu Analog Zaman Rölesi (18x90 mm Ebatlı, Ray montajlı)

ATF02 Flaşör Zaman Rölesi (18x90 mm Ebatlı, Ray Montajlı)

ATRL02 Sağ/Sol Zaman Rölesi (18x90 mm Ebatlı, Ray Montajlı)

ATSD02 Zaman Rölesi (18x90 mm Ebatlı, Ray Montajlı, Yıldız / Üçgen)

ATDW02 Bulaşık Makinası Zaman Rölesi

Hemen Arayın