23 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici)

PLC ( Programmable Logic Controller), fabrikalardaki üretim bölümlerinde veya makinelerin kontrolü gibi işlemlerin denetiminde kullanılan otomasyon cihazıdır. Türkçe karşılığı “Programlanabilir Mantıksal Denetleyici” olan PLC, algılayıcılardan aldığı bilgiyi kendine verilen programa göre işleyen ve sonuçlarını iş elemanlarına aktaran bir mikrobilgisayardır. Röleli kontrol sisteminin olumsuz yönlerini gidermek amacıyla geliştirilmiştir. Zamanla özellikleri geliştirilerek ardışık kontrol, hareket denetimi (doğrusal ve döner hareket denetimi), süreç denetimi (sıcaklık, basınç, nem, hız), veri yönetimi (makine veya süreç hakkında veri toplama, izleme ve raporlama ) gibi amaçlarla endüstriyel kontrol alanlarında kullanılabilir hale getirilmiştir. İnsan gücünü neredeyse yarıya indirebilen PLC, endüstrinin birçok alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomasyon sistemlerinin temel taşı haline gelmiştir.

GMTCNT PLC:

GMT’nin yerli olarak üretimini yaptığı, GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’larındaki WMI (web arayüzü) özelliği ile internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki GMTCNT PLC’ye port yönlendirmeden uzaktan erişim sağlanabiliyor.

GLC-396 ve GLC-496 serisi CPU’lar, MODBUS TCP Master / Slave özelliği sayesinde özellikle veri toplama işlerinde çözümler sağlıyor. GMTScada ve GMTPort özellikleri, GMT’yi kendi sınıfındaki rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.

CPU Modülü, Genişleme Modülü, Digital Giriş, Röle Çıkış, Transistör Çıkış, Hızlı Sayıcı Girişi, Hızlı Puls Çıkışı, Analog Giriş, Analog Çıkış, Loadcell Modülü, Sıcaklık Modülü, E-Posta Gönderme, WMI (Uzaktan Erişim), MODBUS TCP Slave ve RTC gibi farklı özellikler barındıran GMTCNT marka PLC bilgisayarlarını ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

Birçok sektörde kullanılan GMTCNT PLC’ler çok sayıdaki makinenin üretiminde tercih edilmektedir. Gıda, tekstil, metal işleme, plastik, kimya, paketleme makineleri, ambalaj makineleri, dolum makineleri, halı yıkama makineleri, iplik aktarma makineleri, buhar jeneratörleri, değirmen makineleri, fırın makineleri, et işleme makineleri, kuruyemiş makineleri, hamur işleme makineleri, süt makineleri, boru bükme makineleri, takım tezgahları, ekstruder makineleri, PVC işleme makineleri, CNC tezgahları, enjeksiyon makineleri, matbaa makineleri, karton form makineleri, pres makineleri, boya makineleri, mermer makineleri, ağaç işleme makineleri, vakum makineleri, arıtma sistemleri gibi bir çok sektörde GMTCNT PLC’ ler kullanılmaktadır.

Han Endüstri, GMTCNT PLC cihazları satışını yapmaktadır. Bu cihazları genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

GLC-196R PLC CPU Modülü

GLC-196T PLC CPU Modülü

GLC-296R PLC CPU Modülü

GLC-296T PLC CPU Modülü

GLC-396R PLC CPU Modülü

GLC-396T PLC CPU Modülü

GLC-496R PLC CPU Modülü

GLC-496T PLC CPU Modülü

GXM-80IA Dijital Giriş Genişleme Modülü

GXM-16IA Dijital Giriş Genişleme Modülü

GXM-08TA Dijital Çıkış Genişleme Modülü

GXM-16TA Dijital Çıkış Genişleme Modülü

GXM-44RA Dijital Giriş / Çıkış Genişleme Modülü

GXM-88RA Dijital Giriş / Çıkış Genişleme Modülü

GXM-88TA Dijital Giriş / Çıkış Genişleme Modülü

GXM-40AN Analog Giriş Genişleme Modülü

GXM-02AN Analog Çıkış Genişleme Modülü

GXM-06AN Analog Çıkış Genişleme Modülü

GXM-42AN Analog Giriş / Çıkış Genişleme Modülü

GXM-10L Loadcell Genişleme Modülü

GXM-20L Loadcell Genişleme Modülü

GXM-20UA Sıcaklık Genişleme Modülü

GXM-40UA Sıcaklık Genişleme Modülü

 

 

Hemen Arayın