Gösterilen sonuç sayısı: 2

Dijital Potansiyometreler

ENDA EDP2041

Dijital Potansiyometreler

ENDA EDP7041


Dijital Potansiyometreler

Bir cihazdan geçen toplam elektrik seviyesini ayarlamak için bir potansiyometre kullanılır. Potansiyometre, mikrodenetleyicilerden geçen güç miktarını kontrol ederek, hassas elektronik cihazlardan gelen gücün sıkı kontrol altında akmasını sağlar. Dijital potansiyometre veya diğer adıyla digipot, tamamen dijital sinyallerle kontrol edilir. Kullanım sırasında, bu sinyaller, kullanıcının elektrik sinyalini kontrol etmesine izin veren bir analog çıkışa dönüştürülür. Digipot, dijital tuşlarla ya da harici butonlarla verilen işaretler vasıtasıyla çıkış analog değerini yükseltip düşürebilen kolay kullanıma sahip bir cihazdır. Dijital potansiyometreler tipik olarak bir bilgisayardaki merkezi işlem birimleri gibi mikrodenetleyicilerdeki analog sinyalleri modüle etmek için kullanılır.

Dijital potansiyometre avantajları:

  • Dijital potansiyometreler farklı potansiyometre türleri arasında en doğru ölçümleri sağlayabilir.
  • Titreşim, nem, şok ve kirlenme gibi çevresel faktörlerin hiçbirinden etkilenmez ve mekanik potansiyometrelerin tüm dezavantajlarının üstesinden gelir.
  • Yüksek güvenilirlik, artırılmış doğruluk, ihmal edilebilir direnç kayması, çok düşük güç kaybı vb. gibi avantajlar da sağlarlar.

Han Endüstri, ENDA dijital potansiyometre satışını yapmaktadır. Bu cihazları genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

EDP2041 Seçilebilir Analog Çıkışlı Dijital Potansiyometre (77x35 mm Ebatlı)

EDP7041 Seçilebilir Analog Çıkışlı Dijital Potansiyometre (72x72 mm Ebatlı)

Hemen Arayın